Kapat

IOS11 Şarj Sorununu 10 adımda çözün!

Anasayfa Teknoloji IOS11 Şarj Sorununu 10 adımda çözün!

iOS 11 ile birlikte, büyük bir ölçüde çözüme kavuşturulması beklenen şarj problemi yine baş gösterdi. Kullanıcılar kısa sürede biten şarj için yeni alternatifler üretmeye başlarken, sizler için hazırladığımız haberde pilinizin ömrünü maksimum seviyeye çıkartabileceğiniz bilgileri derledik.

Apple kullanıcıları binlerce lira verip de işletim sistemi sebebiyle pil ömrünün çok uzun süreli olmamasından bir hayli şikayetçi. Özellikle gün içerisinde aktif bir şekilde telefonunuzu kullanmanız gerekiyorsa bir belki iki kere şarj ünitesine uğramamanız içten bile değil.

Yeni çıkan iOS 11 güncellemesi ile bu sorunun ortadan kalkacağı yönünde görüşler vardı. Bazı uzmanlar ise iOS 10’daki pil ömrünün geri gelmeyeceği yönünde ön görülerde bulunuyordu. Sonuç ise hüsran. Bu nedenle sizin için pil ömrünü uzatacak ipuçlarını paylaşacağız.
iOS 11 batarya sorunu için 10 çözüm yolu İlk olarak en çok şarj tüketen uygulamayı bulun: Bunun için Ayarlar>Pil yönergesini takip ederek bir listeye ulaşacaksınız. Burada uygulamaların son 24 saat ve son 7 günlük pil tüketimlerini görebilirsiniz. En çok tüketim yapan uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda kapatarak tasarruf edebilirsiniz.
Düşük güç modu: Düşük güç modu şarjınız %20’den aşağı düştüğü zaman devreye giren bir seçenek. Bu moddayken arka plandaki uygulamalar yenilenmez ve otomatik indirme yapmaz. Bu seçeneği aktif etmek için Ayarlar>Pil yönergesini takip edebilirsiniz.

iPhone’larda en çok pil tüketimi ekran parlaklığı ve ekranın açık kalmasından meydana geliyor. Bu tüketimi en aza indirmek için telefonunuzun otomatik kilit süresini azaltabilirsiniz. Ayarlar> Ekran ve Parlaklık > Otomatik kilit

Konum servisleri: Bazı uygulamalar kullanmadığınız zaman bile konumunuzu takip eder ve bu çok fazla pil tüketimine yol açar. Uygulamayı kullanırken seçeneği ile bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarlar>Gizlilik>Konum Servisleri
E-posta hesaplarınız için anında iletimi yönetin: Elektronik postalarınızı kontrol etmek için 2 yöntem bulunuyor. Bu seçenekler ise ‘Push’ (anlık kontrol etme ve indirme) veya ‘Fetch’(15 dakikada bir kontrol ve indirme) olarak adlandırılıyor. Fetch seçeneği sunucuya her an bağlanmak istemediği için daha az batarya tüketecektir. Ayarlar>Hesaplar ve Parolalar>Yeni Verileri Al

Otomatik parlaklık: Eğer iPhone’nuzun pili çok hızlı tükeniyorsa ekran parlaklığı gerekli olduğundan fazla açık olabilir. Otomatik parlaklık ayarı ile ortam ışığına göre parlaklık değişecektir. Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Ekran Kolaylıkları

Wi-Fİ ve Hücresel veri kullanımı: Hücresel veri kullanımı hem pahalı hem de şarjı çok fazla tüketiyor. Wi-Fi olan yerlerde hücresel veriyi kapatarak şarjdan tasarruf edebilirsiniz.

İphone - Samsunğ Telefon Kullanıyorsunuz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 10 =