Kapat

Eric Schmidt Google’dan şok bir şekilde ayrıldı!

Anasayfa Teknoloji Eric Schmidt Google’dan şok bir şekilde ayrıldı!

Yıllardır Google’da ve bir süredir de çatı şirketi Alphabet’te görev yapan Eric Schmidt Alphabet’teki görevinden ayrıldı!

11 milyar doları aşan servetiyle milyarderler kulübünün bir üyesi olan eski GoogleBaşkanı ve CEO’su Eric Schmidt, Alphabet’ın İcra Başkanlığı görevinden istifa etti.

Ancak teknik danışman olarak Alphabet’ın yönetim kurulu üyeliğini sürdürecek. Schmidt, Google’da Larry Page ve Sergey Brin tarafından 2001 yılında şirketin başına getirilmişti. Schmidt’in Alphabet’dan ayrılmasıyla birlikte, yönetim kuruluna yeni bir İcra Başkanı seçilecek.

Google’ın eski Başkanı Schmidt, 2006’dan 2009’a kadar Apple’ın yönetim kurulunda da yer almıştı. Android platformunun yıldan yıla büyümesi ve iOS’a çok büyük rakip olması sebebiyle Schmidt şirketten ayrılmıştı.

Alphabet’teki görevden ayrılan Schmidt için Larry Page şunları söyledi;

“2001 yılından bu yana, Eric, bize iş ve mühendislik uzmanlığı ve teknolojinin geleceği hakkında açık bir vizyon sundu. 17 yıllık hizmetiyle bize çok yardımcı olan Eric, şimdi bilim ve teknoloji konularında teknik danışman olarak bize yardımcı olacak. Şirketin kaydettiği ilerlemeler ve bu yeniliği yönlendiren güçlü liderler konusunda inanılmaz derecede heyecan duyuyorum “- Larry Page, CEO, Alphabet

62 yaşındaki Schmidt, bu yılın başlarında Forbes tarafından dünyanın en zengin 119.cu insanı seçilmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =